رک ایستاده

رک چیست؟

رک محفظه فلزی است که تجهیزاتی مانند سوئیچ شبکه، روتر، لوازم UTM، سرور، پچ پنل، کابل، مودم، و غیره در داخل آن قرار می گیرد بطوریکه هم از سرورمحافظت می كند و هم جهت تهویه و جلو گیری از صدمات فیزیكی از جمله ضربه و فشار و كارایی بهتر سرور آن را در خود جای می دهد. و بر اساس استاندارد 19 اینچ ( تقریبا معادل 483 میلیمتر) طراحی و عرضه میشوند. منظور از استاندارد 19 اینچ در واقع فاصله عرضی محل نصب تجهیزات در داخل رک میباشد که استانداری بین المللی میباشد و کلیه تولیدات جهانی تجهیزات شبکه و تجهیزات جانبی آنها نیز بر اساس این اندازه میباشد.

واحد اندازه گيری ارتفاع رک يونیت ( Unit با علامت اختصاری U ) می باشد كه هر يونيت معادل 44/45 میلیمتر می باشد. اندازه رک ها به دو دسته اصلی شامل رکهای دیواری و رکهای ایستاده تقسیم میشود.

رک ایستاده

این نوع رکها دارای اندازه های بزرگی می باشند و در مراکز بزرگ و بانک ها استفاده می شوند جنس آنها از آهن و با پوشش رنگ پودری الکترواستاتیک ضد خش میباشند. معمولا دارای چرخ های قفل دار میباشند که امکان جابجایی رکها را تسهیل مینماید و بعد استقرار چرخ ها قفل میکنند تا از احتمال جابجایی آن جلو گیری بعمل آید.
امکان نصب 1 تا 6 فن نیز در آنها وجود دارد، در قسمت جلو دارای درب تمام فلز، فریم دار، مشبک و یا شیشه ای هستند که برای ایمنی بیشتر باید شیشه ها حتما سکوریت باشند. در طراحی رک ها جهت تسهیل دسترسی به تجهیزات نصب شده در داخل آنها امکان دسترسی از هر چهار طرف فراهم گردیده است. در این رکها ، انواع پچ پنل ، سوئیچ ، سرور ، یو پی اس و سایر قطعات رکمونت ۱۹ اینچ را برای مدیریت آسان تر یکجا جمع می نمایند .

ویژگی های رک های ایستاده

رکهای ایستاده معمولا در اندازه های 16 الی 47 یونیت و با عمق های 60، 80 و 100 سانتیمتر ساخته می شوند و از امکانات دیگر آن نیز میتوان به مواردی چون تعبیه محفظه ورود کابل درقسمتهای جلو، عقب و مرکز سقف و کف آن، همچنین امکان نصب فیلتر در جلوی هواکش ها به لحاظ جلوگیری از ورود گرد و غبار، اشاره نمود.

You've just added this product to the cart: